6/6/2023 sdílet na Facebooku

Primátorky 2023

Program začal jako už klasicky v pátek. První disciplína s hamráckou účastí byly mixované osmiveslice mladšího žactva, kde si naše loď ve společenství s Boleticemi dojela pro krásné druhé místo. Loď jela ve složení Martin Sedlačík, Michaela Belásová, Ella Nikoličová, Miloslav Hartman, Jakub Gulázsi, David Zámostný, Soňa Maštálková, Majda Moravcová a na kormidle Sofie Šumanová.

Dalším závodem byly osmy akademiků. V závodě žen už tradičně dominovala osma UK, kde seděla i naše děvčata, jmenovitě Valentýna Solařová, Kačka Hartmanová a Anička Šantrůčková. V závodě mužů hamráci obsadili všechny tři medailové pozice. Na vítězné osmě ČZU seděl Vladimír Nejedlo a obral tak o vítězství studenty UK, kteří závod vyhráli minulé dva ročníky. Na stříbrné osmě UK závodil na strokovské pozici Vilém Pachman, na čtyřce Martin Pfeifer a z háčkovské pozice posádku hlídal Tadeáš Matouš. V bronzové osmiveslici ČVUT usedl opět Albert Caban. 

V hlavním nedělním programu nejvíc zazářila osma hamerských žen ve společenství s Bleskem, která dokázala opět po roce zvítězit bez sebemenších potíží. Ženy jely ve složení Barbora Podrazilová, Ester Hajnovičová, Kateřina Hartmanová, Evelína Mašínová, Veronika Zámostná, Valentýna Solařová, Anna Šantrůčková, Eliška Podrazilová a na kormidle Barbora Matoušová. Společenství našich dorostenců se Slávií nakonec vybojovalo druhé místo ve finále B. V závodě skifů mužů zvítězil v barvách Dukly Praha hamerský odchovanec Jan Potůček, který byl pronásledován dalšími dvěma hamráky, Milanem Viktorou a Martinem Pfeiferem. V mužských osmách si naše společenství vybojovalo 4. místo ve finále B. Ve finále A na třetím místě v barvách Dukly dojel hamerský odchovanec a trenér Vilém Pachman.

  • Primátorky 2023

    110. ročník pražských Primátorek