5/20/2023 sdílet na Facebooku

Sezóna jarních regat

Jarní veslařské regaty byly pro náš klub plné úspěchů a radosti. Zúčastnili jsme se čtyř závodů, kde naši závodníci předvedli skvělé výkony.

Na Rennerově memoriálu jsme si připsali několik vítězství. Majda Moravcová triumfovala ve skifu mladších žákyň a společně se Soňou Máštálkovou vyhrály i dvojskif mladších žákyň. Simona Šindelářová a Justina Šustrová pak zvítězily ve dvojskifu starších žákyň.

Velká regata Bohemians nám také přinesla mnoho radosti. Jaroslav Ejem vyhrál ve skifu starších žáků. Párová čtyřka mladších žáků ve spolupráci s VK Haná, v sestavě David Zámostný a Jakub Gulázsi, dosáhla vítězství. Majda Moravcová a Soňa Maštálková opět triumfovaly, jak na skifu mladších žákyň, tak i na dvojskifu. Justina Šustrová a Lily Steinová zvítězily ve dvojskifu starších žákyň. Matěj Brna a Jan Slaný vyhráli ve dvojskifu žáků starších. David Zámostný a Miloslav Hartman dosáhli vítězství ve dvojskifu mladších žáků. Simona Šindelářová ve spolupráci s Evou Matouškovou z Hané vyhrály ve dvojskifu starších žákyň. Kristýna Čížová a Ester Hajnovičová se staly vítězkami ve dvojskifu juniorek. Bětka Dědková pak vyhrála na skifu dorostenek.

Jarní regata v Neratovicích opět přinesla skvělé výsledky, ale hlavně první pořádnou závodní výpravu naším novým autobusem! Co se týče výsledků, byly to opět medailové žně. Párová čtyřka mladších žáků ve složení Paxtrom, Čvančara, Pavelka a Opletal dosáhla vítězství. Majda Moravcová pokračovala ve své vítězné jízdě na skifu i na dvojskifu s Soňou Maštálkovou. Jakub Gulázsi a David Zámostný zvítězili na dvojskifu. Simona Šindelářová vyhrála na skifu a v mixovaném dvojskifu s Matějem Brnou. David Zámostný na skifu a ve dvojskifu s Miloslavem Hartmanem a Justina Šustrová ve skifu starších žákyň.

Další zastávkou našeho nového autobusu byla Mezinárodní regata juniorů v Brně. Medaile jsem sice neurvali, ale i tak jsme si to náramně užili. Ubytovali jsme se v Sokolské ubytovně a ve volných chvílích jsme měli dokonce možnost si hromadně zahrát beach volejbal. Nejlepší umístění zaznamenala párová čtyřka starších žákyň ve složení Steinová, Šustrová, Šindelářová a Matoušková dojela druhá, ale krásné výkony předvedli i dorostenci Tobiáš Rykl a Ondra Smejkal na dvojce bez kormidelníka a následně i na noncoxu s Pepou Mlynáříkem a Tondou Krejčovsem.

Musíme také zmínit, že do Brna s námi autobusem jela i část týmu ČVK Praha, se kterými jsme prohloubili už tak vřelé meziklubové vztahy a děkujeme jim za společnost!

Celkově byla sezóna jarních regat pro náš klub velmi úspěšná a naši veslaři se mohou pyšnit skvělými výkony a vítězstvími. Jsme hrdí na jejich snahu a tvrdou práci, kterou do svých tréninků vkládají. Těšíme se na další závody a věříme, že budeme pokračovat v nabírání cenných zkušeností a nezapomenutelných zážitků s naším kolektivem.

  • Jarní regaty

    Jarní regaty 2023

    Rennerák, Bohemka, Neratovice, Brno