3/15/2023 sdílet na Facebooku

Akademické mistrovství ČR na trenažérech

Poslední únorový víkend se konalo akademické mistrovství republiky ve veslování na trenažéru a naše hamrácká skupina se zúčastnila s velkým úspěchem. Albert Caban, Tadeáš Matouš, Anička Šantrůčková, Kačka Hartmanová, Kája Hartmanová a Vilém Pachman reprezentovali náš klub a své univerzity s velkou hrdostí.

Anička Šantrůčková se stala vítězkou kategorie žen, což byl velký úspěch pro ni, pro UK i pro celý náš klub. Albert Caban se umístil na třetím místě v kategorii mužů, což je také velký úspěch, a to v silné konkurenci z celé republiky. K tomu Albert navíc naprosto ovládl celkový akademický pohár.

V kategorii čtyřek byla naše skupina neuvěřitelně silná. Anička, Kája a Kačka zvítězily ve čtyřce žen za UK. Albert skončil v mužské čtyřce ČVUT na druhém místě a předjel tak Tadeáše a Viléma z UK, kteří skončili třetí. 

V posledním závodě mixovaných čtyřek, naše skupina opět ukázala svou sílu. Anička, Vilém a Tadeáš se stali vítězi této kategorie a Kačka a Kája skončily na druhém místě.

Celkově jsme si z akademického mistrovství republiky odnesli mnoho úspěchů. Naše akademická skupina ukázala nejen své nadání a talent, ale také tvrdou práci a odhodlání, které jsou klíčem k úspěchu.

Toto mistrovství bylo jednou z posledních příležitostí našich veslařů prokázat své schopnosti na trenažéru. Doufáme, že se budou nadále zlepšovat a budou reprezentovat náš klub a celou republiku na dalších soutěžích. Gratulujeme našim vítězům a děkujeme všem zúčastněným!

Foto: Albert Caban

  • AMČR 2022-2023